Latviešu
LAT
Izvēlēties valodu:
 

Jaunumi

 

 

Valdība šodien nolēma piešķirt nodokļu atlaides uzņēmuma SIA "Baltic New Technologies" ieguldījumam - naftas - ķīmijas rūpnīcai BNT, ko par 420 miljoniem eiro iecerēts uzbūvēt Ventspilī.

Satiksmes ministrija skaidro, ka būvniecības izmaksas gadu laikā plānotas 420 miljonu eiro apmērā. 2014.un 2015.gadā plānoti projektēšanas un priekšizpētes darbi, bet būvniecības sākšanās iespējama 2016.gadā. Saskaņā ar plānotajiem aprēķiniem tiek pieņemts, ka pirmajā būvniecības gadā tiks ieguldīta viena trešdaļa no kopējām izmaksām.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) valdības sēdē vēlējās uzzināt, vai uzņēmums spēs veikt investīcijas norādītajā apmērā, uz ko satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) atbildēja, ka Dombrovka bažām nav pamata, jo plānotā nodokļu atlaides piešķiršana uzņēmumam vēl ir jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju (EK). Par jautājuma saskaņošanu ar EK Satiksmes ministrija valdību vēl informēs.

Savukārt "Baltic New Technologies" pārstavis Oļegs Mihalevičs skaidroja, ka projektā plānotās investīcijas veiks ASV investors, kura apgrozījums pērn bijis ap 20 miljardiem ASV dolāru. Mihalevičs uzsvēra, ka par investora iespējām ieguldīt "Baltic New Technologies" nav jāšaubās.

Ministrijā uzsver, ka, balstoties uz pieredzi dažādos būvniecības projektos, tiek pieņemts, ka apmēram 6% no kopējām būvniecības izmaksām ir sociālā nodokļa iemaksa un iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Pēc projekta ieviešanas un darbības sākšanas pašvaldība nodokļu veidā (daļa iedzīvotāju ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodoklis) papildus saņemtu apmēram vienu miljonu eiro gadā, savukārt valsts (daļa iedzīvotāju ienākuma nodokļa, sociālā nodokļa maksājumi) būtu aptuveni 1,6 miljoni eiro gadā.

Uzņēmumam tiks piemērotas vairākas likumdošanā paredzētas atlaides. Satiksmes ministrijā skaidro, ka tādējādi, ja "Baltic New Technologies" veiks ieguldījumu 420 miljonu eiro, tiešo nodokļu atvieglojums var būt ne vairāk kā 91,9 miljoni eiro vai 21,88% no ieguldījuma summas.

Kā ziņots, 2011.gadā Ventspils pašvaldības opozīcijas deputāti sūdzējās ministrijām Rīgā, ka no viņiem tiek slēpta informācija, un deputātiem jālemj par kādas 100 hektāru lielu Ventspils brīvostas zemes likteni, bet brīvosta nestāsta, kas ar šo zemes gabalu notiks un kas īsti slēpjas aiz iespējamajiem nomniekiem, kuru īpašnieks ir Britu Virdžīnu salās reģistrēts uzņēmums, ziņoja raidījums "Nekā personīga".

Zemi bija plānots iznomāt SIA "Baltic New Technologies", kura vienīgais īpašnieks ir Britu Virdžīnu salās reģistrētais "Thirios Assets Limited".

Brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis tolaik skaidroja, ka firma pēta iespējas veidot rūpniecības uzņēmumus brīvostā. Pieredze tai esot liela, taču līgums vēl nav noslēgts, tāpēc nekas sīkāk skaidrots netiek. Sarmulis vien piebilda, ka uzņēmums Ventspilī radītu 100 darba vietas.

Firmas vienīgais valdes loceklis ir izdevniecības "Kontinents" vadītājs Oļegs Mihaļevičs, kurš 2006.gadā kandidējis Saeimas vēlēšanās no apvienības "Saskaņas centrs" saraksta, vēstīja TV3 raidījums.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, pērn "Baltic New Technologies" apgrozījums bija 16 000 eiro un peļņa - 3079 eiro. Uzņēmums izveidots 2010.gadā.

 
 

Sazināties

Sūtīt

Izvēlne

Partneri

Partneri