Sķidrās mēslu krātuves (lagūnas) otrās kārtas būvniecība ar HDPE plēvi darbus Tērvetes pagastā

  • Pamatinformācija
  • Galerija

Viņš atzina, ka patlaban "Agrofirma Tērvete" ir viens no labākajiem paraugiem ne tikai Baltijā, bet arī Eiropā, kur kompānija spēj rentabli apvienot savstarpēji saistītas nozares.

"Esam daudznozaru uzņēmums, kur katra nozare ir pakārtota cita citai. Tas, kas paliek fermām mēslu veidā, tiek pārstrādāts biogāzes stacijā siltumā un elektrībā, kas savukārt tiek novirzīts ne tikai alus ražošanai, bet arī ciemata apsildei. Tērvete būtu labākais piemērs visiem Latvijas laukiem," sacīja kompānijas vadītājs.

Tikmēr Valsts prezidents Andris Bērziņš, atklājot agrofirmas jauno lielfermu, šodien norādīja, ka Latvijas lauku nākotne pieder ne tikai lielsaimniecībām, bet arī mazajiem un vidējiem zemniekiem.

"Tērvetes projekti ir liels izaicinājums, un ne katrs zemnieks spēj strādāt ar tik lielu govju skaitu. Nākotnē šādām lielfermām ir ļoti liela nozīme pasaulē pieprasītas, tīras produkcijas ražošanā, tomēr arī mazākiem un vidējiem zemniekiem nevajadzētu pazust, bet strādāt katram savā nozarē," sacīja prezidents.

Piekdien Kroņaucē atklāja jauno lielfermu "Tērces" un biogāzes ražotni "Bio Tērvete".

Līdz šim fermu kompleksāuzbūvētas divas fermas kopumā 2000 govīm, ieguldot 4,5 miljonus latu.

Plānots,ka šovasar tiks uzbūvētas vēl divas fermas, palielinot govju skaitu līdz 3000. Tāpat plānots, ka vidējais izslaukums jaunajās fermās būs 10 000 litru gadā no vienas govs. Pagājušajā gadā Latvijā kopumā šis rādītājs bija 6489 litri.

Savukārt biogāzes ražotnē un koģenerācijas stacijā ieguldītās investīcijas ir pieci miljoni latu. Plānots, ka stacijas jauda būs 0,5 megavati, savukārt izejviela - galvenokārt kūtsmēsli.

Tāpat agrofirmā turpinās alus darītavas rekonstrukcija, kurā līdz šim ieguldīti 2,2 miljoni latu. Rekonstrukciju plānots pabeigt 2015.gadā, sacīja Ozoliņa.


 
 
 
 

Sazināties

Sūtīt

Izvēlne

Partneri

Partneri