Latviešu
LAT
Izvēlēties valodu:

Lielvārdes NATO lidlauka rekonstrukcijas projekta 2&3 kārta.

  • Pamatinformācija
  • Galerija

Paredzēts Lielvārdes lidlaukā izbūvēt jaunus manevrēšanas ceļus, gaisa kuģu dzinēju testēšanas laukumu, helikopteru pacelšanās un nosēšanās laukumu, gaisa kuģu stāvvietas, materiāltehnisko līdzekļu iekraušanas un izkraušanas laukumu, helikopteru stāvvietas un gaisa kuģu inspekcijas laukumu.

Būvniecības darbus veiks Turcijas uzņēmums „IKIZ Construction”, kas uzvarēja NATO Uzturēšanas un apgādes aģentūras organizētā starptautiskā iepirkuma konkursā. Darbus pabeigt ir plānota 2013. gada vidū.

Uzņēmumam „IKIZ Construction” ir plaša un ilggadīga pieredze lidostu būvniecībā Turcijā, kas uzkrāta kopš uzņēmuma dibināšanas 1969. gadā. Uzņēmums ir arī vairakkārt sadarbojies ar NATO.

„Latvijā šāda veida projektu mēs īstenosim pirmo reizi un esam ļoti gandarīti, ka varēsim likt lietā savas zināšanas un pieredzi un pierādīt Turcijas uzņēmuma veikuma augsto kvalitāti. Lielvārdē paredzamo būvdarbu veikšanai esam izveidojuši pieredzējušu un profesionālu komandu, mūsu galvenais apakšuzņēmējs ir vadošais Latvijas ceļu būves uzņēmums „A.C.B.”. Esmu pārliecināts, ka ar mums uzticēto projektu veiksmīgi tiksim galā,” norāda „IKIZ Construction” direktors Murats Sakidži.

NBS bāzes „Lielvārde” attīstība ir nozīmīgākais NBS ilgtermiņa projekts, kura ietvaros ir paredzēts izveidot starptautiskiem standartiem un Latvijas nacionālajām prasībām atbilstošu lidlauku. Šis ir vienīgais valsts aizsardzības infrastruktūras projekts Latvijā, kas tiek īstenots ar NATO līdzfinansējumu.

Jau rekonstruētais NATO un starptautiskās civilās aviācijas normām atbilstošais 2500 metrus garais lidlauka skrejceļš nodrošinās augstāko drošības standartu ievērošanu un iespēju dažādu kategoriju gaisa kuģiem nolaisties lidlaukā jebkurā diennakts laikā un laika apstākļos. Savukārt atjaunotie manevrēšanas ceļi savienos gaisa kuģu stāvvietas un skrejceļu. Dažādu funkciju lidaparātu laukumi nodrošinās iespēju lidlaukā izvietot vairāku tipu lidaparātus, veikt to pārbaudes un apkopes, lidaparāta degvielas uzpildes un kravu iekraušanas vai izkraušanas darbus.

 
 
 

Sazināties

Sūtīt

Izvēlne

Partneri

Partneri